Mikrovaiad

Mikrovaiad sobivad olemasolevate ehitiste vundamentide tugevdamiseks ja uute rajamiseks.

Mikrovaiadeks loetakse kõik vaiad, mille läbimõõt on kuni 300 mm olenemata vaiade valmistamise tehnoloogiast. Mikrovaiadest pakume injektsioonpuurvaiu, väikese läbimõõduga puurvaiu ehk MV vaiu, rammitavaid – ja puuritavaid terastoruvaiu.

Mikrovaiade valmistamine on keskkonnasõbralik ja kiire. Vaiade valmistamiseks kasutatavad masinad on kergekaalulised ja väikese gabariidilised, mistõttu on mikrovaiu võimalik paigaldada ka kitsastes tingimustes.

EVS EN 14199:2015

Injektsioonpuurvaiad

Injektsioonpuurvaiu saab paigaldada kitsastes ja raskesti puuritavates tingimustes vundamentide tugevdamisel. Injekteeritavaid mikrovaiad on suure küljekandevõimega ja võtavad vastu koormusi nii survele kui tõmbele. Neid saab süvistada iga nurga all sõltumata pinnasetingimustest.

Loe edasi

Torupuurvaiad

Torupuurvaiad ehk niinimetatud RD vaiad on üla- või allvasaraga läbi igasuguste pinnaste puuritavad toruvaiad. Torupuurvaiad on populaarsed Skandinaaviariikides kaljupinnasesse vaiade süvistamisel.

Loe edasi

Torurammvaiad

Torurammvaiad ehk niinimetatud RR vaiad on paigaldatavad kergemini läbindavate pinnaste korral. Torurammvaiad on hüdrovasaraga süvistatavad terastorud. Vajadusel jätkatakse vaiu omavahel vastava hülsiga ja täidetakse alt üles betooniga.

Loe edasi